تاریخ انتشار : دوشنبه 11 مهر 1401 - 20:03
48 بازدید
کد خبر : 202561

دانلود زیرنویس سریال Chernobyl 2019 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس سریال Chernobyl 2019 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس سریال Chernobyl 2019 در ۲۶ آوریل ۱۹۸۸، در ساعت ۱:۲۳:۴۵ بامداد، والری لگاسوف شیمیدان شوروی پس از ضبط مجموعه ای از خاطرات خود را در آپارتمان خود در مسکو حلق آویز کرد. دقیقاً دو سال قبل از آن، راکتور شماره ۴ نیروگاه هسته ای چرنوبیل در نزدیکی پریپیات، اوکراین منفجر شد. معاون مهندس

دانلود زیرنویس سریال Chernobyl 2019 در ۲۶ آوریل ۱۹۸۸، در ساعت ۱:۲۳:۴۵ بامداد، والری لگاسوف شیمیدان شوروی پس از ضبط مجموعه ای از خاطرات خود را در آپارتمان خود در مسکو حلق آویز کرد. دقیقاً دو سال قبل از آن، راکتور شماره ۴ نیروگاه هسته ای چرنوبیل در نزدیکی پریپیات، اوکراین منفجر شد. معاون مهندس آناتولی دیاتلوف شدت انفجار را رد می کند، علیرغم این واقعیت که هسته منفجر شده و اکنون در معرض دید قرار گرفته است. سرویس های اورژانس از راه می رسند، غافل از خطر ناشی از زباله های پراکنده شده از انفجار. دیاتلوف با کمیته اجرایی پریپیات ملاقات می کند، که با ممنوعیت تخلیه و تعلیق ارتباط با جهان خارج، خطری را که برای شهر و ساکنان آن ایجاد می شود نادیده می گیرند. به دستور دیاتلوف، الکساندر آکیموف و لئونید توپتونوف به صورت دستی دریچه‌های آب را باز می‌کنند تا راکتور آسیب‌دیده را غرق کنند، اما با انجام این کار در معرض دوزهای تشعشعات کشنده قرار می‌گیرند. در مسکو، لگاسوف از اتفاقات رخ داده مطلع می شود و به کرملین دستور داده می شود تا به کمیته مدیریت پاسخ مشاوره فنی ارائه دهد.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس سریال Chernobyl 2019 - بلو سابتایتل

زیرنویس سریال Chernobyl 2019 در مینسک، بلاروس هفت ساعت پس از انفجار، اولانا خومیوک، فیزیکدان هسته ای، افزایش سطح تشعشعات را تشخیص داد، اما نگرانی های او توسط مقامات محلی نادیده گرفته شد. در بیمارستان پریپیات (اکنون مملو از بیماران مبتلا به ARS)، لیودمیلا ایگناتنکو متوجه می شود که همسرش، آتش نشان واسیلی و همچنین چندین بیمار دیگر ARS به مسکو فرستاده شده است.

دانلود زیرنویس سریال چرنوبیل ۲۰۱۹ لگاسوف به میخائیل گورباچف ​​اطلاع می دهد که رویداد چرنوبیل بسیار جدی تر از آن چیزی است که در ابتدا گزارش شده بود و لگاسوف به همراه بوریس شچربینا به آنجا فرستاده می شود تا شخصاً شدت آن را مشخص کند. بوریس به شدت در اشتباه بودن لگاسوف تردید دارد، حتی زمانی که لگاسوف به رگه مشخصی از نور آبی که از راکتور ساطع می شود اشاره می کند، به این معنی که راکتور در معرض دید قرار گرفته و تشعشعات در حال ورود به جو هستند. قرائت دزیمتر نیز درستی لگاسوف را ثابت می کند و به ارتش دستور داده می شود که آتش را با ماسه و بور خاموش کنند. خومیوک همچنین برای بررسی سنبله به چرنوبیل می‌رسد و به لگاسوف و شچربینا هشدار می‌دهد که اگر ماسه و بور فوق‌گرم شده با آب انباشته شده دریچه تماس پیدا کند، انفجار بخار فاجعه‌باری رخ خواهد داد. گروهی از داوطلبان برای تخلیه آب وارد راکتور می شوند.
اگرچه زیرزمین تخلیه می شود، یک ذوب هسته ای شروع می شود و تهدید می کند که به رودخانه های Pripyat و Dnieper، منبع آب محلی ۵۰ میلیون نفر، به علاوه محصولات کشاورزی و دام، نشت کرده و آنها را آلوده کند. معدنچیان زغال سنگ از تولا برای حفر یک تونل و نصب مبدل حرارتی مستقیماً در زیر کارخانه استخدام می شوند. در همین حال، خومیوک به بیمارستانی در مسکو فرستاده می‌شود، جایی که دیاتلوف را غیرهمکار می‌بیند، اما از توپتونوف و آکیموف در حال مرگ می‌فهمد که تعطیلی اضطراری که توسط آکیموف آغاز شده بود، باعث انفجار شد، سناریویی که غیرممکن تلقی می‌شود. لیودمیلا با رشوه راهی بیمارستان شد تا با شوهرش باشد و با چشمان خود وضعیت رو به وخامت او را ببیند.

زیرنویس سریال چرنوبیل ۲۰۱۹ خومیوک شاهد ورود لیودمیلا به تخت جدا شده واسیلی و برقراری تماس با وی است و تهدید می کند که بی توجهی بیمارستان را افشا می کند اما توسط ماموران KGB که او را تعقیب کرده بودند دستگیر می شود. لگاسوف ترتیب آزادی او را می دهد. او و شچربینا برنامه های خود را به کمیته گزارش می دهند که نیازمند بسیج گسترده انحلال دهندگان برای رفع آلودگی است. لیودمیلا بعداً شوهرش و چندین قربانی دیگر ARS را تماشا می‌کند که در یک گور دسته‌جمعی فرو می‌روند، در تابوت‌های روی مهر و موم شده و در بتن دفن می‌شوند.

زیرنویس سریال Chernobyl 2019 - بلو سابتایتل

زیرنویس Chernobyl 2019 همانطور که برنامه های لگاسوف نشان می دهد، یک منطقه محرومیت گسترده تر دستور داده شده است. همچنین به دلیل خطر آلودگی احتمالی، نیروها برای دفع حیوانات رها شده و وحشی مستقر شده اند. وقتی یک ربات پلیس پیشرفته فرستاده شده از آلمان غربی فوراً در پرتوده ترین سطح سقف کارخانه از کار می افتد، شچربینا خشمگین می شود، زیرا کمیته مرکزی به دروغ به غرب ادعا کرد که میزان تشعشع روی سقف تنها ۲۰۰۰ رونتگن است در مقابل ۱۲۰۰۰. این تلاش برای جلوگیری از تحقیر دولت به این معنی است که ژنرال نیکولای تاراکانوف چاره‌ای جز این دارد که به ۳۸۲۸ انحلال‌طلب دستور دهد تا بقایای گرافیت را با دست پاک کنند و به هر کدام فقط ۹۰ ثانیه برای این کار داده شود. خومیوک به اسناد طبقه بندی شده دسترسی پیدا می کند و یک حادثه نزدیک به طرز شگفت انگیزی را در سال ۱۹۷۵ در نیروگاه هسته ای لنینگراد شناسایی می کند که به نظر می رسد لگاسف از آن مطلع بوده است. او از لگاسوف می خواهد تا در محاکمه نهایی دیاتلوف و مدیریت کارخانه شهادت دهد. لگاسوف همچنین در آژانس بین المللی انرژی اتمی سخنرانی خواهد کرد. شچربینا، که به درک تأثیر و مقیاس واقعی آنچه روی داده است و ممکن است در آینده دوباره روی دهد، رشد کرده است، از احتیاط برای جلوگیری از انتقام‌جویی دولت می‌خواهد. خومیوک در پاسخ به آنها اطلاع داد که لیودمیلا دختری به دنیا آورد که در عرض چند ساعت جان خود را از دست داد و توسط تشعشعات جذب شده از تماس لیودمیلا با همسرش کشته شد.

زیرنویس Chernobyl 2019 - بلو سابتایتل

زیرنویس چرنوبیل ۲۰۱۹ دیاتلوف، ویکتور بریوخانوف، مدیر کارخانه و نیکلای فومین، مدیر کارخانه، به دلیل مدیریت نادرست فاجعه محاکمه می شوند. شچربینا، خومیوک و لگاسوف شهادت می دهند. در حالی که لگاسوف این حادثه را به بی‌توجهی آشکار دیاتلوف به رویه ایمنی نسبت می‌دهد، اما او را تنها مسئول نمی‌داند. او فاش می‌کند (اگرچه با این کار اعتراف می‌کند که شهادتش در کنفرانس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین دروغ بود) که میله‌های کنترل ساخته شده از بور، که برای کاهش واکنش‌پذیری طراحی شده‌اند، در واقع با گرافیت – ماده‌ای که واکنش‌پذیری را تسریع می‌کند – سر می‌کنند، تنها به این دلیل که ارزان تر برای انجام این کار افشای لگاسوف به طور موثر دولت را مسئول سرکوب این اطلاعات می کند – وقتی آکیموف با AZ-5 درگیر شد تا راکتور را خاموش کند، او ناآگاهانه باعث انفجار شده بود. معاون رئیس KGB چارکوف به طور خصوصی به لگاسوف اطلاع می دهد که شهادت او توسط دولت رد خواهد شد و نقش او در جلوگیری از خارج شدن فاجعه از کنترل به افراد دیگر نسبت داده خواهد شد. تیتراژ پایانی سریال، سرنوشت چندین نفر از افراد کلیدی را که در پاکسازی فاجعه چرنوبیل نقش داشتند، آشکار می کند و بیان می کند که این سریال به شجاعت و فداکاری آنها اختصاص دارد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.