تاریخ انتشار : شنبه 30 مهر 1401 - 13:22
607 بازدید
کد خبر : 203567

دانلود زیرنویس فیلم Germany Year Zero 1948 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Germany Year Zero 1948 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Germany Year Zero 1948 زیرنویس فیلم آلمان، سال صفر ۱۹۴۸ به کارگردانی روبرتو روسلینی است و آخرین فیلم از سه گانه غیررسمی فیلم جنگی روسلینی، پس از رم، شهر باز و پائیسا است. آلمان سال صفر در آلمان تحت اشغال متفقین اتفاق می افتد، برخلاف بقیه که به ترتیب در رم تحت

دانلود زیرنویس فیلم Germany Year Zero 1948 زیرنویس فیلم آلمان، سال صفر ۱۹۴۸ به کارگردانی روبرتو روسلینی است و آخرین فیلم از سه گانه غیررسمی فیلم جنگی روسلینی، پس از رم، شهر باز و پائیسا است. آلمان سال صفر در آلمان تحت اشغال متفقین اتفاق می افتد، برخلاف بقیه که به ترتیب در رم تحت اشغال آلمان و در زمان حمله متفقین به ایتالیا اتفاق می افتد.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Germany Year Zero 1948 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Germany Year Zero 1948 مانند بسیاری از فیلم‌های نئورئالیستی، روسلینی عمدتاً از بازیگران محلی و غیرحرفه‌ای استفاده می‌کرد. او در لوکیشن هایی در برلین فیلمبرداری کرد و قصد داشت واقعیت را در آلمان یک سال پس از نابودی تقریباً کامل آن در جنگ جهانی دوم منتقل کند. این شامل تصاویری دراماتیک از برلین بمباران شده و مبارزه انسانی برای بقا پس از نابودی آلمان نازی است. او هنگام توضیح ایده‌های خود درباره رئالیسم در مصاحبه‌ای گفت: «رئالیسم چیزی جز شکل هنری حقیقت نیست».

ادموند کوهلر دوازده ساله در برلین ویران شده تحت اشغال متفقین به همراه پدر بیمار و در بستر بیماری و خواهر و برادرهای بزرگسالش، اوا و کارل هاینز زندگی می کند. اوا با بیرون رفتن با سربازان نیروهای متفقین موفق به تهیه سیگار می شود، اما در مقابل توقعات دیگران برای تن فروشی مقاومت می کند. کارل هاینز پسر بزرگتری است که در جنگ جنگید و باری بر دوش خانواده مبارز است و از ثبت نام در پلیس و گرفتن کارت سهمیه امتناع می کند زیرا می ترسد اگر بفهمند او تا پایان تلخ جنگیده است چه اتفاقی می افتد. . کولرها و دیگران توسط مقامات مسکن به خانه آپارتمانی رادماچرها منصوب شده اند که باعث ناراحتی آقای رادماچر شد.

دانلود زیرنویس فیلم آلمان، سال صفر ۱۹۴۸ ادموند هر کاری که می تواند برای خانواده اش انجام می دهد، تلاش می کند کار پیدا کند و ترازو برای آقای رادماچر در بازار سیاه بفروشد. به طور اتفاقی، ادموند با آقای هنینگ، معلم سابق مدرسه اش، که هنوز هم در قلب نازی باقی مانده، ملاقات می کند. هنینگ ضبطی از هیتلر را به او می دهد تا به سربازان اشغالگر بفروشد و او را به جو و کریستل باتجربه تر می سپارد. هنینگ برای کارش ۱۰ نمره به ادموند می دهد. پس از آن، ادموند نشان می دهد که جو مرد جوانی با تظاهر به فروش یک تکه صابون از یک زن ۴۰ مارک می دزدد. جو تعدادی از سیب زمینی های دزدیده شده خود را به ادموند می دهد و پسر بی تجربه را نزد کریستل می گذارد که یکی دیگر از اعضای گروه آنها او را تشکی توصیف می کند که سیگار پخش می کند.

بعد از اینکه آقای کوهلر رو به وخامت می‌رود، هنینگ به ادموند می‌گوید که زندگی بی‌رحمانه است و افراد ضعیف باید قربانی شوند تا قوی‌ها بتوانند زنده بمانند. یک پزشک مهربان موفق می شود آقای کوهلر را در بیمارستانی بستری کند، جایی که او غذای بسیار فراوان و سالم تری دریافت می کند. این به طور موقت مقداری از فشار بر خانواده او را کاهش می دهد. وقتی ادموند به دیدن پدرش می‌رود، پیرمرد از بدبختی‌اش ابراز تاسف می‌کند. او به پسرش می گوید که به خودکشی فکر کرده است اما شجاعت انجام آن را ندارد. می گوید باری است و اگر مرده بود بهتر بود. ادموند مقداری زهر می دزد در حالی که هیچ کس نگاه نمی کند.

زیرنویس فیلم Germany Year Zero 1948 - بلو سابتایتل

زیرنویس Germany Year Zero 1948 چند روز بعد پدر مرخص می شود و به خانه برمی گردد. ادموند درست قبل از حمله پلیس به آپارتمان چای خود را مسموم می کند و کارل هاینز سرانجام خود را تحویل می دهد. پدر در حالی که پسر بزرگش در بازداشت است می میرد. همه تصور می کنند که مرگ ناشی از سوء تغذیه و بیماری است. وقتی کارل هاینز برمی گردد، از این خبر له می شود.

ادموند آشفته در شهر سرگردان است. او ابتدا به سمت کریستل می رود، اما او مشغول مردان جوان است و هیچ وقت یا علاقه ای به یک جوان ندارد. او نزد هنینگ می رود و اعتراف می کند که همانطور که معلم مدرسه پیشنهاد کرده بود، پدرش را به قتل رساند، اما هنینگ اعتراض می کند که هرگز به پسر نگفته کسی را بکشد. وقتی ادموند سعی می کند در یک بازی فوتبال خیابانی به بچه های کوچکتر بپیوندد، آنها او را رد می کنند. او از خرابه‌های یک ساختمان بمب‌گذاری‌شده بالا می‌رود و از سوراخی در دیوار تماشا می‌کند که تابوت پدرش را از آن طرف خیابان می‌برند. سرانجام پس از شنیدن صدای خواهرش از ساختمان به سمت مرگ می پرد.

زیرنویس فیلم آلمان، سال صفر ۱۹۴۸ روسلینی در مارس ۱۹۴۷ با ایده مبهم ساخت این فیلم از برلین دیدن کرد. سپس روسلینی به رم بازگشت و از شرکت فرانسوی Union Générale Cinématographique و دوستانش Salvo D’Angelo و Alfredo Guarini برای فیلم کمک مالی دریافت کرد. او همچنین تجهیزات و خدمه را از شرکت آلمانی صدفی دریافت کرد. سپس روسلینی در ژوئیه ۱۹۴۷ به برلین بازگشت تا به تحقیق برای فیلم ادامه دهد و یک بازیگر مناسب انتخاب کند. در آن زمان، بیلی وایلدر کارگردان در برلین برای فیلمبرداری A Foreign Affair بود و وایلدر حتی فیلم روسلینی را با شخصیتی شبیه به ادموند طعنه زد. وایلدر بعداً گفت که از هجو روسلینی در فیلم خود پشیمان است، زمانی که او سعی کرده بود از سبک او تقلید و تقلید کند.

زیرنویس Germany Year Zero 1948 - بلو سابتایتل

زیرنویس آلمان، سال صفر ۱۹۴۸ طبق عادت معمول خود، روسلینی فیلم را با افراد غیرحرفه‌ای که در خیابان ملاقات می‌کرد، بازی کرد. روسلینی ارنست پیتشاو را که روی پله های جلوی خانه سالمندان نشسته بود، دید و متوجه شد که او چهل سال قبل یک بازیگر فیلم صامت بوده است. او رقصنده سابق باله Ingetraud Hinze را دید که در صف غذا ایستاده بود و با ظاهر ناامیدی در چهره او تحت تأثیر قرار گرفت. فرانتس اتو کروگر از خانواده ای دانشگاهی بود و در طول جنگ توسط گشتاپو زندانی شده بود. بخش‌های کوچک‌تر دیگر با افرادی مانند ژنرال سابق ورماخت، یک کشتی‌گیر سابق، یک استاد ادبیات و تاریخ هنر، یک مدل و گروهی از کودکان که از زندگی در خیابان‌ها حوصله‌شان سر رفته بود، انتخاب شد.

برای نقش اصلی ادموند، روسلینی می خواست پسر جوان آلمانی را پیدا کند که از نظر فیزیکی شبیه پسر تازه فوت شده اش رومانو روسلینی باشد. روسلینی پس از آزمایش چند پسر جوان، یک شب برای دیدن فیل ها به اجرای سیرک بارلی رفت. در آنجا او یک آکروبات یازده ساله به نام ادموند مسچکه را دید و بلافاصله از مشکه خواست تا برای او تست بزند. روسلینی موهای مسکه را شانه زد تا شبیه پسرش شود و با شگفتی از شباهت ظاهری، بلافاصله او را برای نقش اصلی انتخاب کرد. فیلم تمام شده با عنوان “این فیلم به یاد پسرم رومانو تقدیم شده است. – روبرتو روسلینی” آغاز شد

فیلمبرداری در ۱۵ اوت ۱۹۴۷ بدون فیلمنامه رسمی آغاز شد و روسلینی به بازیگران دستور داد تا دیالوگ خود را بداهه بسازند. روسلینی فیلم را به زبان فرانسوی کارگردانی کرد و در طول فیلمبرداری مجبور بود برای ترجمه به ماکس کولپت تکیه کند. هنگام فیلمبرداری در خیابان های برلین، روسلینی از بی توجهی به گروه فیلمبرداری از سوی مردم خیابانی که بیش از حد درگیر تلاش برای تهیه غذا و زنده ماندن بودند، شگفت زده شد. وقتی روسلینی در میانه فیلمبرداری برای یک هفته به رم رفت تا با معشوقه وقت خود آنا ماگنانی وقت بگذراند، کارلو لیزانی در غیاب او صحنه هایی را کارگردانی کرد. در اواسط سپتامبر، فیلمبرداری لوکیشن در برلین پس از ۴۰ روز به پایان رسید و تولید در ۲۶ سپتامبر ۱۹۴۷ برای فیلمبرداری صحنه های داخلی به رم منتقل شد.

زمانی که بازیگران آلمانی وارد رم شدند، مجبور شدند تا ماه نوامبر برای از سرگیری فیلمبرداری صبر کنند، زیرا دکورهای فیلم ساخته نشده بود. تا نوامبر، آلمانی‌هایی که قبلاً دچار سوءتغذیه بودند، در رم به میزان قابل توجهی اضافه وزن پیدا کردند و مجبور بودند رژیم‌های غذایی سختی بگیرند تا تداوم صحنه‌های قبلی خود را حفظ کنند. پس از پایان فیلمبرداری در رم، اکثر بازیگران آلمانی نمی‌خواستند به برلین برگردند و تعدادی از آنها به حومه ایتالیا فرار کردند. بودجه نهایی فیلم ۱۱۵۰۰۰ دلار بود.

زیرنویس فیلم آلمان، سال صفر 1948 - بلو سابتایتل

این فیلم از بسیاری جهات بسیار متفاوت از فیلم‌های نئورئالیسم قبلی روسلینی بود، زیرا بیشتر در یک استودیو فیلمبرداری می‌شد و برای صحنه‌های برلین از پیش‌بینی‌های پشت صفحه استفاده می‌کرد. بسیاری از منتقدان که قبلاً از روسلینی حمایت می کردند، فیلم را به دلیل ملودراماتیک بودن و به طرز ناامیدکننده ای غیر واقعی محکوم کردند. روسلینی اظهار داشت که می‌خواهد «داستانی از یک کودک، از موجودی بی‌گناه بگوید که آموزش‌های «آرمان‌شهری» تحریف‌شده با این باور که او در حال انجام یک حرکت قهرمانانه است، به قتل می‌انجامد. اما نور ضعیف اخلاق هنوز خاموش نشده است. در او؛ تحت تأثیر آن درخشش‌های کوچک هوشیار، گیج و سردرگم، خودکشی می‌کند.» ژان ژرژ اوریول آن را عجولانه و سطحی خواند. آندره بازن آن را «نه یک فیلم، بلکه یک طرح، پیش‌نویس تقریبی اثری که روسلینی به ما نداده است» نامید. فیلم» او تا به حال دیده بود. روسلینی گفت که «فکر نمی‌کنم بتوان در مورد یک فیلم بدتر از آنچه در مورد آلمان سال صفر گفته شد، گفت.»

اکثر آلمانی ها از نگرش منفی و بدبینانه فیلم خوششان نمی آمد. این فیلم برای اولین بار در سال ۱۹۵۲ در آلمان در یک نمایش کوتاه در باشگاه فیلم مونیخ به نمایش درآمد و دیگر دیده نشد تا اینکه در سال ۱۹۷۸ در تلویزیون آلمان به نمایش درآمد. اما به این دلیل که اگر جهان آلمان جدید را مانند روسلینی ببیند، وحشتناک خواهد بود.” Bosley Crowther گفت که فیلم دارای “خلأ عجیبی از احساس واقعی است.”

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.